Menu

infolinia 500 054 255

AMINO ULTRA Cu 24 1kg Nawóz organiczno-mineralny miedzi

Nr 258791-

Dostępność: Tak

Kategoria: Stymulatory wzrostu i antystresanty

54.99 zł

darmowa dostawa zamówień
zwrot bez tłumaczenia w ciągu 14 dni
zamów dziś, wysyłka w ciagu 24h
profesjonalne doradztwo

Opis produktu

AMINO ULTRA Cu-24 to nawóz organiczno-mineralny w formie ultragranulatu doskonale i szybko rozpuszczalnego w wodzie. Zawiera 240 g Cu/kg (24%). Miedź jest skompleksowana naturalnym roślinnym transporterem mikroelementów – glicyną. AMINO ULTRA Cu-24 przeznaczony jest do dokarmiania dolistnego roślin.

Miedź (Cu) w formie kompleksu aminokwasowego jest 4-krotnie mniejszą cząsteczką od standardowego chelatu nawozowego, dzięki czemu jest znacznie szybciej wchłaniana, przemieszczana i przyswajana przez rośliny. Bardzo wysoka przyswajalność mikroelementu związana jest z obecnością aminokwasu – glicyny, którą roślina rozpoznaje jako składnik własnego metabolizmu i wykorzystuje do procesów wewnątrzkomórkowych.

Składniki g/kg % (m/m)

Miedź (Cu) skompleksowana glicyną 240 g/kg 24 % (m/m)

Azot (N) 40 g/kg 4 % (m/m)

Glicyna 250 g/kg 25 % (m/m)


AMINO ULTRA Cu-24 zalecany jest do stosowania w uprawach roślin o wysokich wymaganiach w stosunku do miedzi. Nawóz ten doskonale sprawdza się nawet w trudnych warunkach uprawy oraz jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego. Polecany szczególnie w przypadku roślin osłabionych, wymagających regeneracji.

AMINO ULTRA Cu-24 jest niezbędny w przypadku występowania warunków glebowych ograniczających dostępność miedzi dla roślin (wysokie pH, wysoki współczynnik przepuszczalności, wysoka zawartość substancji organicznej) i na stanowiskach po kilku latach ugorowania, które świeżo zaadaptowano pod uprawę.

Stosowany interwencyjnie skutecznie likwiduje niedobór miedzi oraz ogranicza negatywne skutki wystąpienia takiego okresowego niedoboru. Jest też wyjątkowo skuteczny, gdy zachodzi konieczność szybkiego dostarczenia miedzi w bardzo krótkim czasie.

Miedź pełni bardzo ważną rolę w roślinach, ponieważ m.in. bierze udział w rozwoju tkanki przewodzącej i transporcie składników pokarmowych. Dodatkowo zwiększa mechaniczną wytrzymałość roślin oraz ich zdrowotność w okresie uprawy i w czasie przechowywania.

AMINO ULTRA Cu-24 jest jednym z serii organiczno-mineralnych nawozów AMINO ULTRA, które cechuje:

najwyższa biodostępność składników pokarmowych – ultraszybki efekt odżywienia
wysoka koncentracji składników pokarmowych – niska dawka na hektar
bezpieczeństwo i skuteczność nawet w warunkach silnego stresu roślin
biodegradowalność.

Nawozy z serii AMINO ULTRA wyróżniają się też bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi:

szybka rozpuszczalność w wodzie dzięki unikalnej strukturze ultragranul
możliwość łącznego stosowania z innymi agrochemikaliami
brak pylenia podczas wsypywania do zbiornika z wodą.

 

Spodobają Ci się również

Ostatnio oglądane produkty

Tagi

Bank 1 Bank 2 Bank 3 Bank 4 Bank 5 Bank 6 Bank 7 Bank 8 Bank 9 Bank 10 Bank 11 Bank 12 Bank 13 Bank 14 Bank 15 Bank 16 Bank 17 Bank 18 Bank 19 Bank 20 Bank 21 Bank 22
© Copyright - Sklep-rokicki.pl. Projekt: Projektowanie sklepów internetowych