Menu

infolinia 500 054 255

AMINO ULTRA Mn 22 1kg Nawóz organiczno-mineralny

Nr 258790-

Dostępność: Tak

Kategoria: Stymulatory wzrostu i antystresanty

39.99 zł

darmowa dostawa zamówień
zwrot bez tłumaczenia w ciągu 14 dni
zamów dziś, wysyłka w ciagu 24h
profesjonalne doradztwo

Opis produktu

AMINO ULTRA Mn-22 to nawóz organiczno-mineralny w formie ultragranulatu doskonale i szybko rozpuszczalnego w wodzie. Zawiera 220 g Mn/kg (22%). Mangan jest skompleksowany naturalnym roślinnym transporterem mikroelementów – glicyną. AMINO ULTRA Mn-22 przeznaczony jest do dokarmiania dolistnego roślin.

Mangan (Mn) w formie kompleksu aminokwasowego jest 4-krotnie mniejszą cząsteczką od standardowego chelatu nawozowego, dzięki czemu jest znacznie szybciej wchłaniany, przemieszczany i przyswajany przez rośliny. Bardzo wysoka przyswajalność mikroelementu związana jest z obecnością aminokwasu – glicyny, którą roślina rozpoznaje jako składnik własnego metabolizmu i wykorzystuje do procesów wewnątrzkomórkowych.

Składniki g/kg

Mangan (Mn) skompleksowany glicyną  220g/kg 22 % (m/m)

Azot (N) 40 g/kg  4 % (m/m)

Glicyna 250 g/kg  25 % (m/m)

AMINO ULTRA Mn-22 zalecany jest do stosowania w uprawach roślin o wysokich wymaganiach w stosunku do manganu. Nawóz ten doskonale sprawdza się nawet w trudnych warunkach uprawy oraz jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego. Polecany szczególnie w przypadku roślin osłabionych, wymagających regeneracji.

AMINO ULTRA Mn-22 jest niezbędny w przypadku występowania warunków glebowych ograniczających dostępność manganu dla roślin (wysokie pH, wysoka zawartość żelaza, brak tlenu w strefie korzeniowej).

Stosowany interwencyjnie skutecznie likwiduje niedobór manganu oraz ogranicza negatywne skutki wystąpienia takiego okresowego niedoboru.

Jest też wyjątkowo skuteczny, gdy zachodzi konieczność szybkiego dostarczenia manganu w bardzo krótkim czasie. Mangan pełni bardzo ważną rolę w roślinach, ponieważ m.in. zwiększa intensywność i wydajność fotosyntezy. Dodatkowo wpływa na wzrost korzenia głównego, korzeni bocznych oraz pędów a także zwiększa odporność roślin na okresowe niedobory wody i niską temperaturę.

AMINO ULTRA Mn-22 jest jednym z serii organiczno-mineralnych nawozów AMINO ULTRA, które cechuje:

najwyższa biodostępność składników pokarmowych – ultraszybki efekt odżywienia
wysoka koncentracji składników pokarmowych – niska dawka na hektar
bezpieczeństwo i skuteczność nawet w warunkach silnego stresu roślin
biodegradowalność.

Nawozy z serii AMINO ULTRA wyróżniają się też bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi:

szybka rozpuszczalność w wodzie dzięki unikalnej strukturze ultragranul
możliwość łącznego stosowania z innymi agrochemikaliami
brak pylenia podczas wsypywania do zbiornika z wodą.


 

Spodobają Ci się również

Ostatnio oglądane produkty

Tagi

Bank 1 Bank 2 Bank 3 Bank 4 Bank 5 Bank 6 Bank 7 Bank 8 Bank 9 Bank 10 Bank 11 Bank 12 Bank 13 Bank 14 Bank 15 Bank 16 Bank 17 Bank 18 Bank 19 Bank 20 Bank 21 Bank 22
© Copyright - Sklep-rokicki.pl. Projekt: Projektowanie sklepów internetowych