Menu

‹ Nasiona i środki ochrony roślin

Nawozy - odżywki:

infolinia 500 054 255

FOTON Aktywator aminokwasowy 5l INTERMAG

Nr 258409

Dostępność: Tak

Kategoria: Stymulatory wzrostu i antystresanty

79.50 zł

darmowa dostawa zamówień
zwrot bez tłumaczenia w ciągu 14 dni
zamów dziś, wysyłka w ciagu 24h
profesjonalne doradztwo

Opis produktu

FOTON to dolistny aktywator aminokwasowy o działaniu silnie stymulującym procesy fizjologiczne zachodzące w roślinie, w tym fotosyntezę, która bezpośrednio wpływa na ilość i jakość plonu. Szczególnie zalecany do zastoso­wania w przypadku zaobserwowania słabszej kondycji roślin na skutek wystąpienia, np. niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dzięki unikalnej formule łączącej działanie aminokwasów, mikroelementów oraz technologii INT (Innovative Nutrient Transfer) szybko przywraca roślinom odpowiedni wigor oraz poziom chlorofilu niezbędny do prowadzenia procesu fotosyntezy.

FOTON zawiera w swoim składzie kompleks aminokwasów, które zwiększają tolerancję roślin na niekorzystne warunki uprawy oraz przyspieszają regenerację po wystąpieniu warunków stresowych.

FOTON polecany jest dla gatunków roślin rolniczych do stosowania profilaktycznego w okresach ich intensywnego wzrostu i rozwoju do stosowania interwencyjnego, po wystąpieniu oznak osłabienia kondycji roślin.

 

Składniki                                                g/l                                       %(m/m)
Tlenek magnezu (MgO)                     65                             5,0
Trójtlenek siarki (SO3)                    161                           12,5
Żelazo (Fe)                     26                             2,0

Najważniejsze korzyści ze stosowania aktywatora FOTON:

-Intensywne stymulowanie procesów metabolicznych roślin
-Szybka regeneracja i poprawa kondycji roślin
-Zwiększenie ilości i jakości plonu

FOTON stosować nalistnie w formie roztworu wodnego. Może być stosowany łącznie z innymi preparatami, po spraw­dzeniu możliwości mieszania. Wyniki testów znajdują się w zakładce Tabela mieszania agrochemikaliów INTERMAG. W trakcie zabiegów unikać dużego nasłonecznienia, wysokiej temperatury oraz wiatru powodującego znoszenie kropel.

Jednorazowa dawka nawozu FOTON: 1-2 l / ha.

Ilość cieczy użytkowej dostosować do wymagań poszczególnych gatunków roślin oraz techniki oprysku.

PROFILAKTYCZNIE: wykonać 2-4 zabiegi łącznie z innymi agrochemikaliami, co 10-21 dni w okresach intensywnego rozwoju i wzrostu roślin.

INTERWENCYJNIE: stosować kilkukrotnie co 3–5 dni po zauważeniu słabszej kondycji roślin lub co 3–7 dni zaczynając bezpośrednio po wystąpieniu niekorzystnych warunków uprawy.

Spodobają Ci się również

Ostatnio oglądane produkty

Bank 1 Bank 2 Bank 3 Bank 4 Bank 5 Bank 6 Bank 7 Bank 8 Bank 9 Bank 10 Bank 11 Bank 12 Bank 13 Bank 14 Bank 15 Bank 16 Bank 17 Bank 18 Bank 19 Bank 20 Bank 21 Bank 22
© Copyright - Sklep-rokicki.pl. Projekt: Projektowanie sklepów internetowych